Du är här Startsida / Mode & Skönhet / Designers
Designers

Designers

Publicerad den november 22, 2010

Här har vi samlat massor av inspiration till fina bröllopskläder.

Här kan du få idéer och uppslag på just din drömklänning.

Alan Hannah www.alanhannah.co.uk/
Alfred Angelo www.alfredangelo.com/
Allison Blake www.allisonblake.com/
Amanda Wyatt www.amandawyatt.com/
ASPERA by Alicja Eklöw www.asperacollection.com
Benjamin Roberts www.benjaminroberts.co.uk/
Bonny www.bonnybridaluk.co.uk/
Bridal Originals www.bridaloriginals.com/
Brides and Beauties www.bridesandbeauties.com
Catherine Davighi www.weddings.co.uk/davighi/
Complicité http://www.complicite.com/
Demetrios www.demetriosbride.com/
DivinaSposa www.divinasposaamericas.com/
Ewie www.ewie.se
Eden Bridals www.edenbridals.com/
Garamaj of Sweden www.garamaj.se/
Impression Bridal www.impressionbridal.com/
Jasmine www.jasminebridal.com/
Jim Hjelm www.jlmcouture.com/Jim-Hjelm
Kik http://www.kikstockholm.com/
Lilly www.lilly.nu
Maggie Sottero www.maggiesottero.com/
Miss Kelly www.misskellybridal.com/
Modéca www.modeca.com/
Mon Chéri www.moncheribridals.com/
Monique Bridal www.moniquesbridalmn.com/
Moonlight Bridal www.moonlightbridal.com/
Mori Lee Bridals www.morilee.com/
Nixa Design www.nixa.se/
Paloma Blanca www.palomablanca.com/
Papillon www.weddings.co.uk/papillon/index.htm
Private Label by G http://www.privatelabelbyg.com/
Pronovias www.pronovias.com/
Romantica of Devon www.romanticaofdevon.co.uk/
Sincerity Bridal www.sinceritybridal.com/
Stevies Gowns www.steviesgowns.co.uk/
Sweetheart Gowns http://www.sweetheartgowns.com/index.php
Veas www.veas.se
Venus Bridal www.venusbridal.com/
Victoria Bridal www.victoriascollection.com/
Y.A.L.A www.yala.se/

Saknar du någon designer? Mejla redaktionen HÄR.